Otázka, která trápí mnoho žen. Proč? Protože každý druhý muž, má dnes dle statistik náběh na to, být alkoholikem.A žít s takovým člověkem, který je střízlivý jen minimálně, je opravdový boj!
Jak k jeho vášni k alkoholu přišel?
Jestli chcete vašemu partnerovi, který si dá nějaký ten „nápoj“ (více, než je potřeba) nějak pomoci, musíte přijít na kloub tomu, kde to vše začalo.
· Nenastala v jeho životě nějaká změna, které ho přinutila sáhnout po flašce s alkoholem?
· Nebo je toho na něho už příliš a utápí se v tom, že mu je lépe, když si vypije?
Zkuste si s ním promluvit o tom, jestli za popíjení neschovává jen to, že mu něco v životě chybí.Dejte mu samozřejmě najevo, že se vám to nelíbí a že to není muž, do kterého jste se zamilovala. Zdůraznit váš postoj na věc je důležité pro jeho uvědomění, že dělá ve svém životě chybu.
Horší je to bohužel v případě, kdy jste už od počátku začala žít s partnerem, pro kterého je alkohol nejbližší přítel. V takovém případě máte jen 3 možnosti:
· Rozejít se s ním.
· Tolerovat mu to.
· Nebo mu to zakázat.
Co se vám v takovém případě vyplatí, musíte zhodnotit vy sama.
Násilí, děti, psychické týrání…
Jestli nejste ve vztahu sama a žijete nejen s vašim partnerem, jeho lásce k alkoholu, ale i s vašimi dětmi – zvoní vám na poplach! Je jen otázka času, kdy se pití vašeho partnera přenese na vaše děti, které i když si myslíte že ne, naopak vnímají všechno! Dětství, které jste se zaslíbila už při jejich porodu, že jim dáte, by rozhodně nemělo směrovat touto cestou. Dalším velkým problémem, který může nastat je to, že na vás partner začne praktikovat fyzické nebo psychické týrání. V takovém případě buďte silná, seberte děti a okamžitě se dejte na únik. Dejte šanci sobě i dětem prožít život, který vás bude naplňovat. Žít s alkoholikem, kterému není pomoci je totiž jako žít ve vězení a nechat se pořád ponižovat. Jestli váš partner nestojí o léčení, nemá nárok ani na vás, ani na děti! Alespoň ne v takovém stavu, v jakém chodí každý den domů.